×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML

Jolanta Kałafut

Jolanta Kałafut

Park Miniatur Zabytków Podtatrza w Niedzicy oferuje nowoczesne podejście do rozrywki i wypoczynku. Dorośli wybierają go ze względu na zgromadzone tutaj obiekty - najpiękniejsze kościoły i katedry z całego Podtatrza, pokazane w skali 1:20, robią takie samo wrażenie jak ich pierwowzory.

Ideą muzeum, bo cały kompleks rozrywkowy ma także walory edukacyjne, jest połączenie rozrywki, edukacji i kultury. Dlatego obok zapierających dech w piersiach zamków można tu także dać upust swojej energii i skorzystać z parku linowego. Sam park linowy przeznaczony jest dla użytkowników w każdym wieku, a dzieci mają tu specjalny park linowy przeznaczony dla siebie.

Dla najmłodszych park miniatur zorganizował również park rozrywki z licznymi dmuchanymi zjeżdżalniami, które nawiązują do tematyki parku. Warto pamiętać, że park linowy dla dzieci i park rozrywki przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia.

Na terenie parku znajduje się także restauracja - Karczma Zadyma, serwująca smaczne dania kuchni polskiej, podane w nowej oprawie. Starsi mogą tu także napić się piwa.

Park miniatur w Niedzicy to jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie zamek czorsztyński, pieniński i orawski sąsiadują ze sobą, a trasy parku linowego zapewniają rozrywkę i dorosłym, i dzieciom przez wiele godzin.

parkminiatur.org

Miło nam poinformować, iż nasz film pn: „Kraina niezapomnianych chwil” , zrealizowany w ramach działania 421: Wdrażanie Projektów Współpracy przez dwie partnerskie: LGD „Gorce-Pieniny” i LGD Stowarzyszenie Rozwoju Spisza i Okolicy jako nowy produkt będzie prezentowany w ramach Internetowych Targów Turystycznych „TURYSTYCZNE ODKRYCIA 2014”.

Internetowe Targi Turystyczne są obecne w sieci od roku 2012 i dzięki intensywnie prowadzonej kampanii reklamowej z wykorzystaniem Internetu i telewizji cieszą się dużą popularnością.

Realizując cel projektu „ wypromowanie partnerskich obszarów LGD, jako krainy niezapomnianych chwil, w oparciu o lokalne zasoby turystyczno-rekreacyjne oraz stworzenie oferty spędzania wolnego czasu na obszarze obu Stowarzyszeń” mamy nadzieje ze nasz film zostanie doceniony przez potencjalnych odbiorców a niektóre miejsca prezentowane w filmie będą turystycznym odkryciem 2014r.

Link do targów www.TargiTurystyczneOnline.pl   (zakładka Turystyczne Odkrycia 2014 r.)

Zobacz wszystkie nasze numery archiwalne zebrane w jednym miejscu.

Gminny Konkurs Potraw Regionalnych w Łopusznej to cykliczna impreza kulinarna w Gminie Nowy Targ odbywająca się od ponad 40 lat przy GOK w Łopusznej. Podczas wydarzenia prezentują się Koła Gospodyń Wiejskich z całej nowotarskiej gminy  a często także gościnne Koła gośpodyń z innych obszarów.

Impreza co roku odbywa się w drugą niedzielę lipca.

Dzięki uprzejmości Pana Michała Sośnickiego - fotografa i pasjonata gór, który udostępnił nam zdjęcia ze swojej galerii, możemy ukazać Państwu piękno Spisza widziane okiem obiektywu. Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej autora, gdzie znajdziecie więcej inspirujących zdjęćsosnicki.cba.pl