×

Ostrzeżenie

Nie powiodło się załadowanie pliku XML

Paź 25 2010

Promocja książki TAŃCE POLSKIEGO SPISZA

W dniu 24 października 2010 na Zamku Dunajec w Niedzicy odbyła się promocja książki nt."Tańce polskiego Spisza" wydana przez Stowarzyszenie rozwoju Spisza i Okolicy w ramach Działania "Funkcjonowanie lokalnej grupy działania, nabywanie umiejętności i aktywizacja" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Miło nam podkreślić, że po „Zbiorze Pieśni Ludowych Zamagurza Spiskiego” „Tańce polskiego Spisza” są kolejną monografią z dziedziny kultury duchowej i materialnej tego regionu wydaną staraniem Stowarzyszenia Rozwoju Spisza i Okolicy

"Tańce polskiego Spisza” są zbiorowym wydanem kilku autorów zamiłowanych w tym regionie. Choreografie i regionaliści: Lidia Czechowska i Michalina Wojtas w sposób obszerny i rzetelny, z wielkim znawstwem tematu, prezentują wszystkie tańce spiskie wykonywane na obszarze Spisza. Tekst autorek stanowiący zasadniczą część książki zawierał dokładny opis tańców; metrum, ustawienie pary, ustawienie rąk, takty, kroki, obroty, przykłady nutowe oraz wyjaśnienia znaków i skrótów stosowanych w tekście. Cennym załącznikiem są wywiady z informatorami na wiodący temat.
Tekst wraz z ilustracjami i mapami umieszczone w książce umożliwiają poznanie niezwykle bogatej kultury Polskiego Spisza.

Czytany 2163 razy Ostatnio zmieniany piątek, 20 grudzień 2013 20:19